Jak Maluszki powitały Panią Wiosnę

21 marca jak co roku przyszła do nas kalendarzowa wiosna. Dzieci z grupy Maluszków nie mogły się wprost doczekać tej pięknej pory roku. Postanowiły godnie przywitać Panią Wiosnę.

" Rosły sobie kwiatki na łące..." - zgodnie ze słowami piosenki najmłodsze przedszkolaki zamieniły się w żółte kwiatuszki, by pomóc Wiośnie przybrać suknię w barwne kwiaty. Gdy portret Pięknej Pani był już gotowy, dzieci zaśpiewały wiosenne piosenki i wyrecytowały wierszyk. Po czym zakasały rękawy i wzięły się "ostro" do pracy...

Pracując zespołowo wspólnie założono "parapetowy ogródek". Posiano i posadzono w nim smaczne warzywa. Dzieci wiedzą, że mają one dużo witamin.

Następnie rozpoczęto pracę nad wiosennymi zajączkami, w których wykorzystano surowce wtórne np. rolki po papierze toaletowym. Efekt był zachwycający.

Na koniec tak intensywnego dnia Maluszki wybrały się na wiosenny spacer w poszukiwaniu Pani Wiosny. Słońce zaczęło jaśniej świecić i stapiać lodowe sopelki to znak, że Wiosna nas usłyszała.

Maluchy spisałyście się na medal :)

A. Grzelak