PROGRAM SANFORD HARMONY

Nasze przedszkole i dzieci z grupy Maluszków i Średniaków przystąpiły do Programu Sanford Harmony. Program ten wspiera rozwój społeczno-emocjonalny dzieci w wieku od 3 do 12 lat, który został stworzony przez specjalistów                 z dziedziny pedagogiki na Arizona State University. Edukatorzy opracowali praktyczne metody, scenariusze zajęć, historie oraz ćwiczenia, mające na celu poprawienie komunikacji i współpracy w grupie, nauczenie okazywania empatii                i szacunku oraz rozwiązywania problemów, a także rozwinięcie kompetencji emocjonalnych u dzieci.

Program Sanford Harmony:

• zapewnia prawidłowy rozwój społeczno-emocjonalny dzieci,

• uczy współpracy i empatii,

• pomaga w nawiązywaniu dobrych relacji z rówieśnikami,

• ułatwia komunikowanie się,

• sprawia, że dzieci chętniej chodzą do przedszkola,

• uczy rozwiązywania problemów i konfliktów,

• pomaga dzieciom nazywać emocje i radzić sobie z trudnymi uczuciami jak złość, smutek czy lęk.

Założenia Programu Sanford Harmony są zgodne z wieloma punktami podstawy programowej wychowania przedszkolnego (zarówno zadaniami przedszkola jaki i osiągnięciami dziecka na koniec wychowania przedszkolnego) obowiązującej w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych formach wychowania przedszkolnego.