Przedszkolny Logopedyczny Konkurs Recytatorski 2021

Dnia 23.03.2021r. w naszym przedszkolu odbył się III Logopedyczny Konkurs Recytatorski: „Wierszyki Łamiące Języki”.

Celem konkursu było usprawnianie kompetencji językowych, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz  prawidłowe utrwalenie artykulacji głosek sprawiających trudności. W konkursie wzięły udział dzieci z grupy: Misiów, Słodziaków i Słoneczek – łącznie 29 dzieci. Uczestnicy pięknie zaprezentowali swoje wiersze przed zgromadzoną publicznością i komisją konkursową w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 latki i 5-6 latki. Komisja konkursowa w składzie: Aneta Matląg-Konieczna – dyrektor, Mariola Ramus – logopeda, Elżbieta Marchewka – nauczyciel, Anna Grzelak – nauczyciel, Małgorzata Sieja – nauczyciel, przy ocenie występów brała pod uwagę pamięciowe opanowanie repertuaru, poprawność artykulacyjną oraz ogólny wyraz artystyczny. Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz upominek.

Laureatami konkursu zostali:

W kategorii 3-4 latki:

I miejsce: Agata Kołodziejczyk,

II miejsce: Zuzanna Kałwak,

III miejsce: Tymoteusz Walacik.

W kategorii 5-6 latki:

I miejsce: Aleksander Maruszewski,

II miejsce: Zofia Basińska,

III miejsce: Kacper Walencki.

Dyplom za wyróżnienie otrzymali: Bartosz Krzak, Marcel Świerczyński, Lilianna Kałwak i Lena Cybińska.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dzieci, które z powodu choroby nie mogły uczestniczyć w konkursie wystąpią w późniejszym terminie.

Mariola Ramus